دربارۀ نشر الگو

1 نام مجموعه   نشر الگو
 2  مدیر مسئول  محمدحسین متولی
 3 سال تاسیس   1384
 4 آدرسی و کد پستی   میدان فاطمی،‌خیابان بیستون، خیابان دوم الف، پلاک نهم 1431653781
 5  تلفن  02188993030
 6 دورنگار   02188996315
 7 وبسایت   www.olgoobooks.ir
 8  ایمیل info@olgoobooks.ir
 9 سامانه پیامکی   50001219309621
 10  فعالیت ها

 1- انتشار کتاب های کمک آموزشی از پایه تا کنکور

2-انتشار کتاب های سطح بالا ویژه تیزهوشان و المپیادی ها 

«‌نشر الگو‌» در سال ۱۳۸۴ با مدیریت آقای محمدحسین متولی شروع به کار کرده‌ است و به تدریج با تلاش همراهان به جایگاهی شایسته میان ناشران آموزشی رسیده است.

هستۀ اولیۀ مؤلفان این نشر، جمعی از اعضای هیات علمی مدارس نمونه و برتر  ایران بوده‌اند و انگیزۀ اصلی برپایی آن، نیازی بود که در بازار آموزشی برای دسترسی به محتوای مناسب آموزشی وجود داشت.
«‌نشر الگو‌» با انگیزۀ پاسخ به این نیاز پدید آمد، ولی در آن متوقف نشد و امروزه اهدافی گسترده‌تر را دنبال می‌کند.
مهم‌ترین هدفی که ما دنبال می‌کنیم، برقراری «‌عدالت آموزشی‌» است. عدالت در بهره‌مندی از محتوای آموزشی‌ای که شایستۀ دانش‌آموزان کوشا باشد.
در این راستا کوشیده‌ایم کتاب‌هایی منتشر کنیم که در کم‌ترین حجم ممکن، به شکل بهینه مطالب مورد نیاز دانش‌آموزان را پوشش داده باشد. ابزار ما در رسیدن به این هدف عبارت‌اند از:

ـ انتشار کتاب‌ها در ۳ گروه اصلی: کتاب‌های «‌سه‌بعدی»، کتاب‌های «‌تست» و کتاب‌های «موج آزمون».
کتاب‌های سه‌بعدی جنبۀ آموزشی دارند و برای درک عمیق مطالب تالیف شده‌اند. درسنامه‌های کتاب‌های سه‌بعدی کامل و مفصل هستند و با بیان مطالب، نکات، تست‌های مختلف و مسایل متنوع در درسنامه‌ها به دانش‌آموز کمک می‌کنند که بر مبحث مورد نظر تسلط کافی پیذا کنند. در ادامه تعداد مناسبی تمرین تشریحی و تست با پاسخ کاملا تشریحی برای تمرین و مرور مطالب
ارائۀ شده است. این کتاب‌ها حتی می‌تواند برای دانش‌آموزانی مفید باشد که از نعمت دبیر خوب بی‌بهره‌اند.

کتاب‌های تست که شامل خلاصه درس و تست با پاسخ کاملا تشریحی و در برخی کتاب‌ها آزمون هستند، جهت تسلط بر مطالب و افزایش مهارت تست زدن تالیف شده اند. در این کتاب‌ها با ارائۀ تست‌های متنوع و مفهومی شما را برای پاسخگویی به سوالات کنکور سراسری و آزمون‌های آزمایشی آماده می‌کند.

کتاب‌های موج آزمون برای جمع‌بندی و مرور نهایی مطالب تألیف شده‌اند. در این کتاب‌ها با آزمون‌های مبحثی و جامع مشابه کنکور، فضای کنکور را برای دانش‌آموز شبیه‌سازی می‌کند. زمان استفاده از این کتاب‌ها از شروع سال تحصیلی پایۀ دوازدهم تا یک روز مانده به کنکور سراسری است. این کتاب‌ها شامل بخش‌های گوناگونی به شرح زیر هستند:
- خلاصه درس (برای مرور مطالب و نکات مهم)
- آزمون‌های مبحثی (آزمون‌هایی که مطالب کتاب را فصل به فصل در قالب آزمون پوشش می‌دهند.)
- آزمون‌های جامع مشابه کنکور از کل کتاب‌های مربوط به آن درس
- پاسخ‌های تشریحی برای همۀ آزمون‌ها (همراه با ارائۀ نکات مهم)


ـ ارزیابی کتاب‌ها پیش از انتشار: نشر الگو ارتباط دوسویه‌ای با دبیران و مشاوران گران‌قدر کشور برپا کرده است که موجب می‌شود تا پیش از انتشار هر کتاب از نکات قوت و ضعف آن آگاهی یابد و در جهت تقویت و رفع آن‌ها بکوشد.

ـ ویرایش مستمر کتاب‌ها: نشر الگو با حضور در نمایشگاه‌های کتاب در سراسر کشور، ارتباط با دبیران، دانش‌آموزان و مشاوران و انتقال نظرات اصلاحی به مؤلفان همواره کتاب‌ها را ویرایش می‌کند و این تغییر مستمر را رمز ماندگاری و رسیدن به عدالت آموزشی می‌داند.